Dle čeho vybírat notebook

Obecně se samozřejmě dá říci, že sami budete nejlépe vědět, dle čeho počítač vybrat. Sledované parametry se totiž často diametrálně liší v závislosti na účelu, za jakým bude laptop používán. Úplně jiné požadavky budete mít na obyčejný notebook pro surfování na internetu a sledování seriálů, a úplně jinak se budete dívat na laptop pracovní, který už často musí zvládat chod složitějších programů. A úplně odlišný přístup mívají lidé, kteří si počítač vybírají za účelem hraní her.
grafy na monitoru

  1. Technické parametry

Jednoznačně nejlepší možnost, jak spolehlivě vybrat počítač, který bude sedět Vašim potřebám. Vždy je potřeba sledovat vybavenost daného stroje, přičemž to, jak kvalitní kterou součástku vyžadujete, volte dle účelu používání. Obecně platí, že neexistuje počítač, který by byl nejlepší ve všech kategoriích – tedy jak pro hráče, tak jako pracovní laptop.

Z technických parametrů bývá v popisech produktů standardně uváděna grafická karta, procesor, paměť, disk, displej a baterie. Nehleďte ale pouze na čísla, nicméně komplexně zhodnoťte celou sestavu. Například baterie s velkou kapacitou nevydrží napájet počítač dlouho, pokud ostatní součásti mají vysokou spotřebu. A naopak.

  1. Vizuál

Zda se Vám daná věc líbí, je samozřejmě důležité. Na druhém místě ale není náhodou. Nenechejte se zlákat na hezký design, a raději upřednostněte ten notebook, s jehož výkonem budete spokojení.

  1. Cena

V závislosti na zvolené cenové kategorii by se měla měnit především Vaše očekávání. Ideální je udělat průzkum, jak výkonný počítač lze přibližně za určitou cenu koupit, a až poté procházet konkrétní nabídky sortimentu. A samozřejmě platí, že čím univerzálněji lepší laptop chcete, tím vyšší bude i cena.
foto dítěte na pc

  1. Vaše pohodlí

Tento bod platí obzvláště v případě, kdy počítač plánujete nosit do práce, školy, či přenášet kamkoliv jinam. Prvním důležitým aspektem je velikost. Často bohužel platí, že menší laptop bývá výkonově horší, a pokud se tomuto chcete vyhnout, pravděpodobně si budete muset připlatit. Dalším klíčovým parametrem je konstrukce – zvažte, jestli místo plastového těla nepořídit raději laptop s například hliníkovou konstrukcí.