Kam s oblečením

Asi každý to zná. Nedostatek úložného prostoru v domácnostech je velký problém, a tak často používáme k odkládání oblečení křeslo, gauč nebo postel. Přikoupit další klasickou skříň je sice možné, ale nepříliš efektivní řešení, alespoň pokud chceme mít doma dost místa k žití. Navíc současné bytové trendy jsou ve znamení snižování počtu nábytku na minimum. Kdo chce jít s dobou, a přitom mít doma dost místa pro uschování všech svých věcí, pořídí si vestavěné skříně nebo rovnou vestavěnou šatnu.
trika na ramínkách
Rozdíly mezi vestavěnými skříněmi a šatnami jsou patrné již na první pohled. Skříně jsou nainstalovány do stěn, tedy nezabírají prakticky žádný prostor, zatímco šatny obvykle okupují celou místnost. Kvůli vestavěné šatně ale není potřeba přestavovat ložnici nebo dokonce obývací pokoj. Bohatě postačí vyčlenit jeden malý méně využívaný pokoj a tam zřídit šatnu. Obvykle se jedná o botník nebo technickou místnost. Dle její velikosti se pak šatna naplánuje a následně vyrobí.
obchod s kabelkami
Vestavěné šatny se dělí na dva základní modely dle uspořádání, které se pak dají případně modifikovat. Prvním typem jsou šatny ve tvaru U. Ten druh šaten je vhodný do větších pokojů, kde nejsou žádné překážky. Nabízejí hodně úložného místa, takže je možné v nich uskladnit prakticky všechno oblečení, které je doma. Druhy ve tvaru písmeně L je určen do místností, kde jsou nějaké překážky typu okno, elektroměr nebo vodoměr .
Různé tvary
Vestavěné šatny jsou obvykle daleko levnější než klasické alternativy, a to až o padesát procent. Příčina je jednoduchá – jsou to dveře. Jejich cena může tvořit až polovinu ceny celého výrobku. Vstupní dveře v tomto případě nahrazují dveře místnosti, kde je celá konstrukce umístěna Je však nutné mít doma pokoj, který se dá jako šatna využít.