Přichází čas nákupů

300-250banner2.png


Blíží se čas Vánoc a s ním i narůstající nákupní horečka. Někdo se zásobí dárky celý rok, jiný jejich nákup řeší od léta a další to nechávají na poslední chvíli. Pro velkou část populace to ale znamená stres. Neví, co koupit, případně sami netuší, co si mají přát, když se jich někdo zeptá.

vánoční slevy


Jak takovému stresu předcházet?


·         Dělejte si celý rok seznam

Ať už se jedná o Vás nebo o někoho jiného, piště si, co byste si přáli, co by se Vám mohlo hodit, ať nemusíte pak dlouho přemýšlet nebo neřeknete nějakou hloupost, až se Vás příbuzní zeptají, co byste si pod stromeček přáli. Dobré je se držet dopisu Ježíškovi i v dospělosti. Mít v něm výběr levnějších i dražších dárků a pak se Vám nestane, že budete při rozbalování nepříjemně překvapeni. Stejně tak si dělejte seznam u partnera a ostatních, co během roku zmíní, co by jim mohlo chybět.

eshop


·         Začněte nakupovat alespoň dva měsíce dopředu

Nějakou časovou rezervu si určitě nechte. Na poslední chvíli je všude plno lidí a nemusíte již sehnat to, co byste chtěli.


·         Spojte nákupy s něčím příjemným

Vyrazte na nákupy s kamarádek, či kamarádkou. Zajděte si cestou na oběd nebo na pivo, či kávu. Nemusíte jen nakupovat, ale také se bavit a hned Vám to nepřijde tak strašné. Pokud nakupujete přes internet, tak si udělejte kávu, dejte si něco sladkého nebo večer sklenku vína a počkejte s vybíráním, až kolem Vás bude klid. Děti budou spát a Vy se budete moci soustředit.