Ráj uprostřed indického oceánu


Indický oceán je zajímavý tím, že se z jeho hlubin neustále vynořují nové a nové kousky ráje. Neobydlení písčité ostrůvky, které se eventuálně zazelenají, jejich stromy pak obydlí papoušci, kteří sem zanesou semena dalších rostlin a hle – božský ostrůvek je na světě. Z tyrkysových vod se vlivem většinou sopečným vynořují na hladinu oceánu malinké ostrůvky, které jsou jednak neobydlené a jednak velice vzácné. Jediná noc tady by vás stála český průměrný měsíční plat – ale věřte nám, stojí to za to.
relaxační lehátko
–          Je možné se sem dostat jenom malým letadlem, jelikož lodí to není pro korálové útesy okolo možné
–          Modrá barva zde má miliony odstínů
–          Na většině ostrůvků v tomto souostroví chybí pitná voda
–          Tyto ostrovy byly při svém objevení námořníky v čele s Vasco de Gama pojmenovány „Lazarovy ostrovy“, dnes je Portugalci přejmenovali na ostrovy Quirimbas
–          Tyto ostrovy jsou chráněny díky svým korálovým útesům
–          Všechny ostrovy tohoto souostroví jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO
bílý písek
Ostrov Vamizi je ze všech těchto ostrovů nejkrásnější. Je nejmenší, má nejdelší a nejbělejší pláže a na své východní a jižní straně výhled na volný oceán. Vypadá to tu doopravdy jako na konci světa.

Příliš velký luxus

Pobyt na tomto ostrově je vysoce omezený. Najednou se zde nesmí vyskytovat více než dvacet sedm lidí. Bylo zde vystavěno jenom třináct obyčejných bungalovů. Existuje zde zázemí jenom na jednoduchá relax, nic jiného zde není možné. Žádný hotelový program, žádné možné treky nebo výlety, jenom pohoda, klid a pláž. Ostrov je zcela autentický. Není tu před kým se schovat, nebo kam se schovat.

·         Turistický ruch se sem dostal až před pá lety
·         Voda je úplně čistá a díky mělkému moři i teplá
·         Potápění je zde možné jenom s povolením
·         Není zde ani televize nebo klimatizace
·         Máte naprosté soukromí, bungalovy jsou od sebe dostatečně daleko