Solární plachta vodu chrání před nečistotami a zároveň ji ohřívá


Vybíráte tu pravou krycí plachtu na váš bazén? V tom případě by vaší pozornosti neměla ujít ani solární plachta na bazén, která vám nabízí ještě něco navíc!
Krycí plachta na bazén je naprosto neopominutelným bazénovým příslušenstvím, bez kterého se žádný majitel zahradního bazénu neobejde. Stačí jeden jediný den, kdy vaše koupací nádrž nebude zakrytá a okamžitě bude plná nejrůznějších nečistot, především těch, které do vody z okolí zanese vítr, anebo tam spadnou ze stromů. Nicméně mimo větviček, prachu, hmyzu a jiných nečistot se do vody z okolí dostávají také i různé mikroorganismy jako jsou sinice a řasy.
mladík v bazénu
Kvalitní krycí plachta je proto nezbytností – ušetří vám mnoho času a úsilí při čistění bazénové vody, které samozřejmě není zadarmo.
Vybrat byste si vždy měli takovou plachtu, která na váš bazén dokonale padne, ať už jde o tvar vaší nádrže anebo o její rozměry. Měla by dokonale kopírovat vaši nádrž a nesmíte zapomenout ani na dostatečný přesah přes okraj nezbytný k tomu, abyste mohli plachtu dokonale a pevně upevnit, takže do vody následně nevnikne žádné znečištění, ale ani nehrozí pád dítěte nebo zvířat do bazénu.
zrcadlové sluneční brýle
Nicméně pokud si pořídíte namísto obyčejné plachty tu solární, můžete toho pro svůj bazén udělat ještě mnohem více. Díky ní budete vodu nejen chránit před nečistotami a zbytečným výparem, ale také zajistíte její průběžný ohřev prostřednictvím slunečního záření. Voda v nádrži tak bude příjemně teplá, tak jak to máte rádi a nebude vás to stát ani korunu. Bohatě postačí, když si koupíte solární plachtu na bazén a necháte ji rozprostřenu na vodní hladině tak, aby mohla teplo od slunce předávat dále do vody. Ovšem pozor! Solární plachta nejenže vodu ohřívá, ale ještě brání jejímu ochlazení v případě, kdy teplota okolí klesne pod teplotu vody. Taková investice se vám tedy jednoznačně vyplatí!