Těžba bitcoinů aneb začít můžete díky speciálnímu hardware

Těžba bitcoinů má své označení právem. Řešení matematických úloh se při jejich hledání vskutku podobá samotné těžbě zlata. Obdobně jako zlato je ukryto dlouhý čas pod zemí, než je vytěženo, stejně tak i bitcoiny čekají ve své podstatě na své objevení.

budoucnost peněz
 
Veškerá těžba bitcoinů probíhá na základě potvrzování transakcí. Jak jen majitel bitcoinů odešle platnou transakci, automaticky je zařazená do fronty ke zpracování a čeká na potvrzení těžařů. Každá transakce disponuje odlišným poplatkem pro těžaře, který připadne coby odměna za potvrzení. Čím vyšší poplatek, tím je zároveň větší šance na rychlé vyřízení. Jistý počet transakcí je sdružen vždy do bloku. Maximální velikost bloku může být 1 MB.
 
Vše záleží na daném těžaři či poolu, kolik a které transakce se uzamknou do bloku. Záměrem je pojmout co největší počet transakcí, aby byl následně i výdělek vyšší.

pár mincí
 
Co je nezbytné?
 
Jednoduše lze konstatovat, že těžit může opravdu každý. Podmínkou je však mít dostatečně výkonný hardware. Ze začátku se jedná o jistou investici do těžebního stroje. Je zapotřebí však vědět, že jiné měny využívající jinou formu hashování, se dají těžit i na grafických kartách.
 
Jakmile budete mít potřebný hardware, pak postačí si založit peněženku, instalovat těžební software a přidat se do mining poolu a vesele začít.

zlatý bitcoin
 
Jak být úspěšný a získat bitcoin?
 
Vše prakticky záleží na tom, jak výkonné zařízení si pořídíte. Samotná těžba, která je mnohdy označována jako bitcoin minning, je s těmito zařízeními automatizovaná věc. Do výkonnosti vašeho zařízení se poté odvíjí množství transakcí, které lze potvrzovat a na základě toho získat i bitcoiny.
 
Jelikož je trend bitcoinu velmi dobře znám, lze se zařadit právě do tzv. poolu. Jedná se o střediska, ve kterých se nachází zařízení, která jsou právě určena k těžbě. Na základě jejich výkonu se poté souhrnný výdělek rozdělí dle toho, který těžař kolik výkonu v rámci transakcí poskytnul.